Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet.

Latest News

    No posts were found.

Share this
OFK BrančNovinky z kabíny Rozhovor s Ladislavom Kazánom – športovým a marketingovým riaditeľom klubu
rozhovor_kazan_titulka

Rozhovor s Ladislavom Kazánom – športovým a marketingovým riaditeľom klubu

Príprava nám vrcholí, čaká nás posledný prípravný zápas a my sme si pre vás pripravili sériu rozhovor s členmi OFK Branč. Na úvod sme vyspovedali Športového a marketingového manažéra klubu – Ladislava Kazána, ktorý miluje futbal a dá sa povedať, že OFK Branč je dnes už bežnou súčasťou jeho života. Pýtali sme sa na zloženie kádra, jeho futbalovú kariéru ale aj na to, kde vidí náš klub o 5 rokov. 

Jarná časť už klope na dvere, v úvode sa ale vráťme k tej zimnej. Ako ju hodnotíte? Čo vás možno mrzí, či naopak čo vás potešilo?

Mrzí ma neúčasť Šubu a Núdzneho v zápase s Hosťovou, kde sme hrali s jedným obrancom a doplatili sme na to netypickou prehrou, inak som s jesennou časťou spokojný, skončili sme v prvej trojke a pokračujeme vo výstavbe mužstva do budúcnosti. Potešil ma samozrejme útočný prejav mužstva v priemere 4 strelené góly na zápas.

Jesenná časť priniesla krásny ofenzívny prejav, mužstva, k zmenám v kádri však prišlo, dnes je už súpiska uzavretá alebo ešte môžeme očakávať zmeny?

Súpiska je už uzavretá, najviac ma mrzí odchod dvoch srdciarov a poctivcov Núdzneho a Šubu, ale žiaľ, jeden sa rozhodol pol roka nehrať futbal kvôli pracovným povinnostiam a druhý sa už nehodil do koncepcie omladenia kádra, aj keď sme s jeho výkonmi na jeseň boli spokojní a s Romanom Šubom sme ešte v decembri spolu debatovali o tom, že ukončí kariéru u nás a že mu zorganizujeme rozlúčkový zápas proti Čechynciam, ale v januári po zvážení s trénerom sme sa napokon rozhodli pre mladého 20-ročného Kupču, ktorý nás presvedčil svojou defenzívnou činnosťou.

Priestor v príprave opätovne dostali aj domáci odchovanci, Martin Pénzeš, Matúš Lörincz, Tomáš Pénzeš,  Zoltán Lörincz, Šlosár, Čapo či Ružička s Hozlárom, uvidíme ako sa chopia šance, všetko je len na ich prístupe a ich komunikácii s trénerom A mužstva. Najväčšou posilou je asi Jožko Čertík, ktorý v zápasoch nabehá aj 12,5 kilometra, jeho výkony majú ligové parametre.

Ďalšie zmeny už neočakávame, brankársku trojicu Tomáš Pénzeš, Ďuso Németh a nádejného Marcela Jánošíka doplnil Michal Jantoška, ktorý má skúsenosti aj z vyšších súťaží, spolu vytvoria konkurenciu, ktorá nás na jar bude ťahať dúfam k víťazným zápasom. Hráči Godár a Stojka odišli na hosťovanie do Krškán.

Káder naznačuje, že vo vedení je cieľ pre túto sezónu jasný, je tak?

Cieľ na jarnú časť je stabilizovať káder a pokúsiť sa o postup do 6. Ligy, ale nie za každú cenu. Náš tréner presadzuje rozloženie 3:5:2, často sa nám stáva, že dostaneme viac gólov v majstrovských zápasoch, toto musíme vylepšiť a na tom sme aj celú zimu pracovali, na defenzívnej činnosti celého mužstva, ktorá sa začína už napádaním na súperovej polovici. Cieľom je urobiť konkurenciu Dyčke a Jelencu, ktoré sú favoritmi na postup a majú najzohratejšie a najstabilizovanejšie mužstvá.

Držíme palce aby sa to podarilo, podobne ako sa to podarilo so stabilizovaním klubu, divácke návštevy v trojciferných číslach, návštevy z okolitých dedín, bulletiny, toto v Branči dlho nebolo.

kazan_feribacsiUrobili sme šále a polokošele pre divákov, bulletiny informujú o všetkom, o dianí v žiackom tíme, doraste. Na Nitru chodí 300 divákov, tak pomaly ich doháňame. Samozrejme, je to dlhodobý proces, ktorý trvá niekoľko rokov aby sa ľudia začali zabávať futbalom, preto sme vymysleli aj náš slogan „Miesto, kde sa cítite ako doma/kde sa cítite dobre.“

Myslím si, že rodičia to pochopili a aj vďaka tombolám sa diváci postupne vracajú na náš mini štadión, v jarnej časti 2017 chodilo 30 až 50 ľudí, na 7. Ligu teraz príde celý rok 2018 stabilne 100-150, čo nie je zlé ale želáme si všetci, aby to bolo 300 a viac.

Žiaľ s Vinodolom, Jelencom a Dyčkou hráme vonku ale verím, že keď vyhráme prvé 2 zápasy, tak si ľudia prídu pozrieť náš útočný prejav, na ktorom tréner Čekey zakladá svoju filozofiu, rýchla rozohrávka, plynulá hra, bez kúskovania, dynamický futbal, toto ľudí baví a na toto ľudia radi chodia.

Určite však nemôžeme vynechať ani 2. Ročník športového plesu, kde sa už začali oslavy 80. Výročia klubu. Môžu sa fanúšikovia tešiť na nejakú akciu aj počas sezóny? Ak to teda nie je tajomstvo respektíve prekvapenie.

Spolu s plným kulturákom sme zahájili slávnostnou tortou futbalový rok 2019. Čo je nám ľúto, 80-ročnicu oslávime už bez ďalších 3 hráčov, mená ako Szombat, Bernáth a Grunfeld na jeseň zabávali našich divákov, poslední dvaja menovaní sa rozhodli pre iný klub, ďakujeme im za odvedené služby a želáme im veľa šťastia v novom pôsobisku.

Fanúšikovia nám vyjadrujú podporu zo zápasu na zápas ale potešilo by nás ak by nám pomohli aj kúpou polokošele, je to malý symbolický príspevok, ktorý uľahčí našu robotu. Samozrejme, rozmýšľame nad nejakým zápasom, kde by nastúpili starí páni proti starým pánom a hráči A mužstva proti hráčom A mužstva, uvidíme či sa nám to podarí zorganizovať v lete alebo až na jeseň. Nechajte sa prekvapiť, konečný dátum teda ešte nie je stanovený.

Nedá mi však neopýtať sa. Ladislav Kazán a futbal. Už len z pozície diváka a funkcionára alebo?

kazan_hracMám chronický zápal achilovky, takže si ho doliečim, na pár zápasov ešte nastúpim, ale chcel by som ukončiť kariéru víťazným zápasom, otázka je, či to bude v roli diváka alebo hráča a či to bude v 7. alebo v 6. Lige.  Už prenechávam miesto mladším a väčšinou trénujem iba z chuti na tréningu a aj to ma spomínaná achilovka už nenormálne obmedzuje.

Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, zatiaľ ma ale tešia zimomriavky z futbalu a dovtedy sa cítim komfortne. Veľa elánu mi samozrejme dodáva aj to, keď vidím nášho 40 ročného prezidenta Rolanda na ihrisku, je to vzor pre všetkých, bojuje, strieľa, nabehá kilometre, mladší si z neho môžeme zobrať príklad vo svedomitosti a tréningovej účasti. Samozrejme motivačná je aj excelentná kondička Maja Hada a prehľad nášho „Maldiniho“, je to motor našej obrany.

My samozrejme prajeme veľa úspechov ale hlavne to zdravie a na záver otázka, kde vidíte OFK Branč o 5 rokov?

V 5. alebo v 4. Lige minimálne, v prvej trojke, so zdravým základom Hozlár – Ružička a iní mládežníci z našej U11, U13 a U15.

Kategórie: