Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet.

Latest News

    No posts were found.

Share this
OFK BrančNovinky z kabíny Nová posila, Denis Čery pre Nitrianske noviny

Nová posila, Denis Čery pre Nitrianske noviny

Prinášame vám časť rozhovoru, ktorý poskytla naša nová posila Denis Čery pre Nitrianske noviny MY. Denis k nám prišiel z OFK Malženice, je odchovancom FC Nitra, hral za tímy ako napríklad Zvolen, Liptovský Mikuláš či Sereď. Zahrá aj v útoku aj v strede pola.

DENIS ČERY v sedemnástich napravo nasadil jasličky Jurkemikovi z Ružomberku (synovi vlastného trénera!) a milimetrovo nahral Šimonekovi na 1:0 pre Nitru. Bude to už deväť rokov!

Chcela ho Sparta Praha, pod Zobor za ním prišla Sampdoria Janov, 60-krát hral za mládežnícke reprezentácie a aj proti slávnemu Lukakovi

V piatok po tréningu v Branči sa usadil v kresle a vysvetlil, prečo v 26 rokoch ide hrať iba šiestu ligu.

„Sparta ma chcela v pätnástich, prišla s konkrétnou ponukou, ale do Prahy by som vtedy bez rodiny nešiel, rodičom bolo treba vybaviť robotu, na tom to zlyhalo. Asi o rok sa na mňa a Davida Ivana prišli pozrieť skauti zo Sampdorie, v šestnástich som už hral za starší dorast, ale mňa tréner vtedy asi jediný raz v sezóne nepostavil a David šiel po sezóne do Janova,“ pokrčil plecami a už iba mávne rukou nad tým, čo ho kedysi zožieralo.

Desať dní pred dospelosťou mu však už patril svet. Za Nitru debutoval v lige ako kráľ, agent mu vyboxoval peknú zmluvu, veď za reprezentácie skóroval Švédom, Fínom aj Belgičanom s Lukakum. A tak chalanisko z Janíkoviec obzeral výklady, aké tenisky či tričko si z rozmaru kúpi.

Pod Tatrami ako v raji
Dobre mu bolo aj v Seredi, prvé husle hral i vo Zvolene, ale najviac (55) zo 112 štartov v II. lige nabehal v Liptovskom Mikuláši.

„Najkrajšie roky kariéry i života. Ninka tam robila prvé kroky, páčilo sa i manželke Andrejke. A v skromných podmienkach sme boli tretí v druhej lige. Výplata nemeškala ani jeden boží deň. Tréner Pišta Zaťko bol ľudsky i odborne najlepší, aký ma kedy viedol. Žiaľ, vlani v lete sa šlo s platmi o polovicu dole a už sa mi to neoplatilo. Škoda, keby to bolo inak, okamžite by sme sa tam s rodinkou vrátili,“ nebabral sa s vysvetľovaním Denis Čery.

Prečo si Denis Čery v čoskoro 27 rokoch kopne iba šiestu ligu v nadupanom Branči?

„Mám šťastie na úžasnú rodinu a chcem ju uživiť. Preto robím väzenského dozorcu, potrebujem istotu peňazí, futbal musí ísť bokom, meškania výplat mám už dosť, zažil som to v Nitre aj vo Zvolene, kde to zašlo až na arbitrážny súd. Nechcem nikomu krivdiť, ale pokiaľ na Slovensku nehráš za Žilinu, Slovan, Ružomberok, Dunajskú Stredu alebo ViOn, výplata ti raz príde a raz nie. Liga sa mi teda príliš to neoplatí a ku šťastiu mi určite nechýba. Vyslovene sa čudujem, v akých podmienkach sa u nás robia dve najvyššie súťaže. Obdivujem chalanov, ktorí to vydržia,“ hovoril 60-násobný mládežnícky reprezentant, ktorý napriek záujmu Petržalky už chcel seknúť s futbalom, ale telefonát Jozefa Čertíka všetko zmenil.

„Boli sme spolu vo Zvolene, Rimavskej Sobote a Seredi, naše rodiny sa poznajú, máme nadštandardné vzťahy. Ukecal ma prísť do Branču. Chodil som sa naň pozerať už skôr, projekt poznám, páči sa mi, že manažér Laco Kazán a tréner Zolo Čekey majú ambície i jasnú víziu.
Na jeseň som bol v treťoligových Malženiciach, na ne nemôžem povedať krivé slovo, ale pokojne tvrdím, že v Branči je lepšie zázemie,“ pridal Denis Čery.

Na tréningoch v Branči už páli lopty do vinklov, a tak si VI. liga ObFZ Nitra mädlí ruky na novú osobnosť.

Rozhovor pre Nitrianske noviny pripravil Martin Kilian ml. a v plnom znení ho nájdete v pondelkovom vydaní Nitrianských novín MY . (10.5.2021)

Nitrianske noviny priniesli aj krátky rozhovor so športovým manažérom Ladislavom Kazánom o aktuálnom stave tímu ale aj o prípadnom dohrávaní aktuálnej sezóny.

„Niektorí chalani sa už uspokojili s istým miestom v základe, navyše Robo Fiala je na odchode do Rakúska, preto sme chceli zvýšiť konkurenciu. Denis má skúsenosti, je univerzálny hráč a dokáže usmerniť našich talentovaných dorastencov Marka Kolárovského, Denisa Berecza, Marcela Jánošíka a Leonarda Ďurického, ktorí sú na každom tréningu. Máme záujem priniesť ešte jedného brankára a útočníka,“ vysvetlil srdciar Kazán.

Z Čeryho sa teší aj tréner Zoltán Čekey: „Už ukázal, že má veľkú kvalitu. Dúfam, že bude veľkou posilou. Mal som informácie, že je dobrý do partie, aj preto je tu.“

Priebežne druhý tím šiestej ligy sa netají ani chcením dohrať súťaž. Múdrejší budeme po stredajšom stretnutí klubov ObFZ Nitra v Rumanovej.

„Už sa pripravujeme, chalani trénujú s platnými antigénovými testami, dali sme im aj testy na protilátky. Po štyroch tréningoch sa nikto nenakazil. Stanovisko Branču je jasné – chceme dohrať súťaž a sme za postupy aj zostupy. Ak to nevyjde, podáme prihlášku do piatej ligy,“ rázne dodal Ladislav Kazán.